Sperm Sayısını Ve Kalitesini Arttıran Yiyecekler

Erkek İnfertilitesi kategorisine 21 Haziran, 2017 tarihinde eklendi, 438 defa okundu

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler

Sperm sayısını arttıran yiyecekler, sperm kalitesini iyileştiren yiyecekler nelerdir diye çokça yazıldı çizildi. Dünya genelinde yapılan tıbbi araştırmalara göre, erkeğe bağlı infertilite(kısırlık) sorunlarının neredeyse yüzde doksanı erkekte yeterince sperm olmamasından kaynaklanıyor. Özellikle sanayileşmiş ülkelerde bu oran daha fazla olabiliyor. Bu sorunu yaşayan erkeklerin yeterli-dengeli besin ve mineral almaması mevcut durumu daha da kötüye götürebilir. Sperm azlığı sebebiyle kısırlık problemi yaşayan erkeklerin spermlerini arttırmalarında yardımcı olacak yiyecekleri araştırdık;

İstiridye

 

 • İstiridye

Bilindiği gibi istiridye bol miktarda “afrodizyak” ihtiva eder. Ayrıca istiridye bol miktarda çinko içeriğinden                   dolayı erkeğin sperm üretiminde önemli rol oynar. Ayrıca ingilterede yapılan bir araştırmada istiridyenin                       sperm kalitesini yüzde yetmiş dört gibi önemli bir oranda arttırdığı gözlemlenmiştir.

 

 

Ginseng

 

 • Ginseng

Asya ülkelerinde bolca tüketilen ginseng, libidoyu artırmaya yardımcı olur ve testislere kan akışını arttırır. Aynı           zamanda sperm hücrelerinin oluşumuna ve korunmalarına önemli oranda yardımcı olur.

 

Kabak Çekirdeği

 • Kabak Çekirdeği

  Kabak çekirdeği doğal ve hızlı testesteron üretimini sağlayan fitosteroller olarak bilinen bileşikleri içerir. Ayrıca, üreme organlarına olan kan akışını artırabilecek omega-3 yağ asitleri içerirler. Aynı zamanda sperm hücrelerini koruyucu etkilere sahiptir.

Çikolata

 

 • Çikolata

  Çikolata etkili bir afrodizyak olarak bilinir.  En önemlisi, çikolatalar L-Arginin HCL’den oluşur; Bir erkekte sperm sayısını arttırmak için gerekli şartlardan biridir. Hem sperm arttırıcı hem de afrodizyak etkisi bulunan çikolatayı tüketmek epey faydalı olacaktır.

Goji Berry

 • Goji Berry

Bu kırmızı renkli meyveler genellikle doktorlar tarafından hastalara önerilir.Vücuttaki kan dolaşımını                             arttırmada önemli rol oynarlar ve oksidasyona bağlı zararlar ile savaşırlar. Düşük sperm sayısının en yaygın                 nedenlerinden biri de testislerin aşırı ısınması ve Goji Berry’in üreme organlarını optimum sıcaklık                                 seviyelerinde tutmalarıdır.

 

Sarımsak

 • Sarımsak

  Sarımsak, düzenli aralıklarla tüketildiğinde etkili derecede kalp arterlerine kan akışını artıracak harika bir gıda maddesidir.  Genital organlara artan kan akışına yardımcı olur. Buna ek olarak içeriğinde Selenyum ve B6 vitamini, sperm hasarının ve hormonların düzenlenmesine önlenmesine yardımcı olur.

  Ceviz

 • Ceviz

  Vücuttaki sperm hacmini radikal olarak arttırmada yardımcı olabilecek herhangi bir şey varsa, ceviz muhtemelen en iyisidir. Testisler daha fazla sperm hücresi üretilmesine yardımcı olan arganini içerirler. Bunun dışında, ceviz ayrıca penise ve testislere daha iyi kan akışı sağlayan Omega-3 yağ asitlerinden oluşur. Her şeyden önce, kan kolesterol seviyesini kontrol altında tutmaya yardımcı olurlar. Bu yüzden çok önemlidir.

 • Muz

  Muzların, düşük sperm sayısına sahip hastalarda mükemmel bir düzelme sağladığı uzun zamandır bilinmektedir. Muz aynı zamanda sperm kalitesini arttırmada çok yararlıdır. Muz, vücuttaki cinsel hormonları düzenleyen özelliklere sahip olan Bromelain adlı bir enzimden oluşur. Ayrıca, muz, vücudun yeni sperm hücrelerini biyolojik olarak üretme kabiliyetini artırmada büyük yardımcı olan B1, A ve C vitamini bakımından zengindir.

Kuşkonmaz

 • Kuşkonmaz

Bu bitki, sperm sayısını ve kalitesini artırmak isteyen herkes için harika bir çözümdür. Bu yeşil sebzedeki C                  vitamini içeriği, sperm oksidasyonunu ortadan kaldırmada çokça yardımcı olur. Testis dokularını korumaya                da yardımcı olarak sperm sperm kalitesini arttırı. Kuşkonmaz, hasta bir kişide bile sperm sayısını artırdığı biliniyor.

 

 • Nar

  Nar çok iyi bir antioksidan kaynağıdır. Narın içerisindeki antioksidan maddeler sperm dayanıklılığını arttırarak sperm kalitesine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır

 

 

 

Etiketler : , , , , , ,

Yorum Yaz

3 Yorum

 • AsaletCevapla

  Arkadaşlar bu konuda çakşır koku şuyunu tek geçiyorum Hem kalite arttırıyor Hem sayısını arttırıyor.

  Haz 28, 2017 12:23
 • AlicanCevapla

  Evet çakşır kökü suyu çok etkili bende kullandım faydasını gördüm. Sperm kalitesini Kesinlikle arttırıyor.

  Haz 28, 2017 12:26
 • MuazzezCevapla

  Bu yiyecekler tamamda. sorunu olan arkadaşlar bence güzel bir üroloji doktoru bulsunlar. bizimde sorun vardı eşimin sperm sayısı çok azdı. ürolog proxeed isimli bir ilaç yazdı ve gerçekten işe yaradı. bence vakit kaybetmeyin

  Haz 30, 2017 21:48